Fuga 

Płytki ceramiczne ułożone na ścianie w kuchni. Płytki podłogowe chroniące i dekorujące przestrzeń w łazience. Gres zabezpieczający posadzkę na przydomowym tarasie. Co łączy wszystkie te elementy? To fugowanie Zgierz. Nasi specjaliści z tego miasta wykonają dla ciebie fugowanie płytek w Twoim domu i jego najbliższym otoczeniu. Dzięki ich pracy przestrzenie między różnymi typami płytek będą wypełnione szczelnie, trwale i bardzo estetycznie. Zobacz, co dokładnie znajduje się w ofercie fachowców ze standart.com.pl.

Profesjonalne fugi do płytek ceramicznych

Jednym z wielu produktów zaliczanych do chemii budowlanej są fugi do płytek zewnętrznych i wewnętrznych. Zależnie od materiału, któremu mają one towarzyszyć, różne są ich parametry techniczne, w tym materiał z którego są wykonane. Do najpopularniejszych z nich należy fuga silikonowa, żywiczna, cementowa, a także fuga epoksydowa

Pierwsza z nich jest idealna do pracy z płytkami ceramicznymi lub klinkierem, druga – do działań z wyrobami betonowymi, kamiennymi, ceramicznymi czy brukiem klinkierowym. Od lat w glazurnictwie najpopularniejsza jest fuga cementowa na którą można się decydować nawet wtedy, gdy pod płytkami zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe. Z kolei wersje epoksydowe wykorzystuje się zwłaszcza w przestrzeniach wilgotnych, takich jak okolice wanien, pryszniców czy zlewów kuchennych.

Przeglądając oferty różnych producentów łatwo zauważymy, że poza recepturą fuga na zewnątrz czy ta wewnętrzna może różnić się między sobą także kolorem. Możliwość wybrania odpowiedniego odcieniu produktu jest niezwykle ważna gdyż dzięki temu można osiągnąć spójną wizualnie całość ze spoinowanym materiałem. Oprócz opcji białych czy szarych popularnością cieszy się więc także złota fuga, alternatywy zielone czy brązowe a nawet srebrna fuga do płytek. Wybór jest naprawdę przeogromny! Połączenie takiego dobrze dobranego, wysokiej jakości produktu i fachowej usługi fugowania to gwarancja w pełni udanego projektu. Czyli takiego, który będzie cieszył nasze oczy i dobrze nam służył przez naprawdę wiele długich lat.